Miód wielokwiatowy – Królewskie Miody

Miód wielokwiatowy –  Królewskie Miody

Pochodzenie

Miód wielokwiatowy wczesny pochodzi z kwiatów roślin łąk i sadów, natomiast leśny zbierany jest na ekologicznie czystych lasach Pogórza Dynowsko-Przemyskiego oraz Roztocza. Pszczoły zbierają go z nektaru roślin uprawnych, łąkowych a także leśnych i dziko rosnących.

Miód wielokwiatowy – Smak i zapach

Wielokwiatowy tworzy kompozycję barw od żółtej po herbacianą. Zwykle miody wiosenne są jasne a letnie ciemne. Smak i zapach miodów wielokwiatowych są uzależnione od kwiatów, z nektaru których został wytworzony. W zależności od pory powstania, miód z nektaru zbieranego wiosną ma delikatny zapach i słodki smak natomiast z nektaru kwiatów letnich jest ciemniejszy i pachnie korzeniami i słońcem.

Krystalizacja – wczesny i leśny

Po skrystalizowaniu  miodek ma różnorodną formę stałą. Wszystko zależny od mieszanki nektarów przyniesionych do ula. Wczesne będą miały drobne kryształy natomiast leśne gdy posiadają spadź liściastą to już mogą być w formie grubego krupca.

Właściwości

Szeroko znane są wartości odżywcze miodów wczesnych i leśnych, dlatego też zalecamy go do wspomagania leczenia i profilaktyki. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą go stosować przy różnego rodzaju alergiach. Przez dużą zawartość glukozy jest polecany w chorobach serca, naczyń krwionośnych i wątroby. Miodek letni znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu grypy, przeziębienia oraz chorobach dróg oddechowych. Ze względu na duże walory odżywcze i smakowe zaleca się go dzieciom i dorosłym do codziennego spożywania, zwłaszcza w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego organizmu.

Opakowania

Miodek pakujemy w słoiki szklane o następujących gramaturach:

200ml/250g
320ml/400g
900ml/1250g

Zobacz nas na FB Gospodarstwo Pasieczne Królewskie Miody | Facebook

a także na Istagramie: www.krolewskie-miody.pl (@krolewskiemiody) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Filmy z naszej pasieki zobaczycie również na YT (56) Piotr Blajer – YouTube