Miód gryczany -Królewskie Miody

Miód gryczany -Królewskie Miody

Pochodzenie

Miód pszczeli gryczany, jest to pozyskiwany dla Ciebie z nektaru zbieranego na drobnych, białych lub różowych kwiatach gryki. Gryka rośnie na piaszczystych polach Podkarpacia. Zbierany tam miodek jest to typowy miód letni. Terminy zbioru zależą od szybkości wegetacji i trwają do połowy sierpnia.

Smak i zapach

Jest to dla ciebie najbardziej wartościowy i charakterystyczny smak. Jest ciemny, często czarno-brązowy. Tworzy kompozycję barw także ciemnej-herbaty. Ma słodki smak a także jest bardzo aromatyczny. Jego zapach przywodzi na myśl kwiaty gryki i ciepłe oraz dojrzałe, letnie pola.

Krystalizacja

Miód gryczany krystalizuje się w postaci drobnych ziaren jak również potrafi mieć grube kryształy.

Właściwości

Ze względu na swój silny aromat stosuje się go do wypieków i produkcji miodów pitnych. Świetnie nadaje się też do bezpośredniego spożycia. Przez swoje duże wartości odżywcze, jest zalecany przy niedoborze żelaza, magnezu, witaminy C i białka. Zawiera również rutynę. Ma znaczenie jako środek wspomagający i odtruwający wątrobę. Miód gryczany jest polecany osobom chorym na cukrzycę insulino niezależną oraz w stanie wyczerpania nerwowego i psychicznego. Przyjmowany systematycznie powoduje wzrost poziomu hemoglobiny we krwi, pobudza procesy odnowy i wzmacnia organizm.

Opakowania

200ml/250g
315ml/375g
900ml/1250g