Miód lipowy – Królewskie Miody

Miód lipowy – Królewskie Miody

Pochodzenie

Miód lipowy uważany jest za jedną z najlepszych i najsmaczniejszych odmian miodów nektarowych. Powstaje z nektaru zbieranego przez pszczoły z drzew lipy, drobnolistnej oraz szerokolistnej rosnących w ekologicznych rejonach pięknego Podkarpacia. Naturalne okolice oraz dziko rosnące drzewa sprawiają, że mamy wspaniałe warunki do zbioru miodku lipowego dzięki czemu nasze pszczoły mogą dla Ciebie drogi kliencie zbierać ten złoty miód.

Smak i zapach

Lipowy w stanie płynnym ma barwę od zielono-żółtej do jasno bursztynowej. Bukiet smaków miodu lipowego jest szeroki. Od słodkiego, przez słodko-ostry, ostry, do lekko gorzkiego. Jest to bardzo aromatyczny miód, który w zapachu przypomina kwitnącą lipę drobnolistną. W naszych okolicach często gdy kwitnie lipa występuje spadź liściasta także na jej liściach, dlatego też zawsze posiada małą jej domieszkę.

Krystalizacja

Po skrystalizowaniu przybiera postać drobnoziarnistą, jednak często domieszka spadzi liściastej może sprawić że krystalizacja będzie miała grubszą formę. Nasz lipowy w 90% krystalizuje na konsystencję kremu.

Właściwości

Miód z kwiatów lipy jest znany dzięki swoim walorom leczniczym, odżywczym oraz wysokiej aktywności bakteriobójczej, dlatego też stosuje się go powszechnie jako najlepszy środek przy przeziębieniu, grypie i schorzeniach dróg oddechowych. Działa przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo. Polecamy go w chorobach serca oraz układu krążenia. Jego spożywanie sprawdza się w leczeniu schorzeń układu nerwowego i nerwic, stresu lub bezsenności. Miód lipowy przyjmuje się po rozpuszczeniu z ciepłym naparem z kwiatów lipy, a także z owocami maliny lub z sokiem z cytryny.

Opakowania

Miodek pakujemy w słoiki szklane o następujących gramaturach:

200ml/250g
320ml/400g
900ml/1250g

Zobacz nas na FB Gospodarstwo Pasieczne Królewskie Miody | Facebook

a także na Istagramie: www.krolewskie-miody.pl (@krolewskiemiody) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Filmy z naszej pasieki zobaczycie również na YT (56) Piotr Blajer – YouTube