Miód faceliowy ma łagodny i delikatnie kwaskowaty posmak. Pozyskiwany jest w okresie od 1.06 – 20.07 z nektaru kwiatów facelii. Coraz liczniejsze plantacje facelii błękitnej stają się często źródłem doskonałego pożytku pszczelego. W sprzyjających warunkach atmosferycznych pozyskujemy miód odmianowy, który stanowić może dla Ciebie doskonałą alternatywę dla miodu akacjowego, którego pozyskiwanie jest bardzo uzależnione od pogody.
Stanowi doskonały suplement diety dla osób z problemami trawiennymi, jelitowymi i żołądkowymi; dzięki swoim właściwościom znalazł się w gronie miodów, które można śmiało używać jako suplement diety. Jako miód ma kolor jasno-żółty przechodzący w zależności od roślinności domieszkowej do koloru herbacianego. W smaku łagodny i bardzo słodki, a także lekki w użyciu do całej gamy kaszek i syropów.>
Właściwości miodu faceliowego powinny docenić przede wszystkim osoby, które borykają się z nadciśnieniem tętniczym, ponieważ ten gatunek miodu obniża zbyt wysokie ciśnienie krwi. Miód faceliowy nie tylko reguluje ciśnienie, ale również wspiera cały układ krążenia przy leczeniu chorób, takich jak niewydolność mięśnia sercowego, miażdżyca i nadciśnienie tętnicze, a to problemy zdrowotne wielu osób nie tylko w podeszłym wieku.
Miód z kwiatów facelii jest również niezwykle pomocny przy dolegliwościach górnych dróg oddechowych i astmie oskrzelowej, dlatego warto podawać go dzieciom (wyroby pszczele, zgodnie z zaleceniami podaje się powyżej 3. roku życia). Dorośli, którzy czują się wyczerpani, również osiągną korzyści z kilku łyżeczek tego miodu. Specyfik wzmacnia organizm po ciężkiej pracy fizycznej lub wysiłku intelektualnym i pozwala szybciej zregenerować się np. po treningu.
SMAK MIODU FACELIOWEGO
Delikatnie słodki, subtelny aromat kwiatowy, łagodny dla kubków smakowych to określenia, które po części oddają walory i smak miodu faceliowego. Jeżeli ktoś nie lubi ostrego smaku miodu np. gryczanego czy rzepakowego, miód z facelii z pewnością przypadnie mu do gustu. To niezwykle subtelne aromaty, które przywodzą na myśl błękit nieba i niebieskich kwiatków o delikatnym zapachu. Specyfik ma znakomite walory prozdrowotne, dlatego traktowany jest jako suplement diety. Warto spróbować tego przysmaku i stosować na wzmocnienie!
KRYSTALIZACJA MIODU FACELIOWEGO
Miód faceliowy charakteryzuje się kremową konsystencją, która tak łatwo nie ulega zbryleniu, jak miodów płynnych. Kremowe miody mają jaśniejszą barwę, prawie białą i utrzymują się w tym stanie przez dłuższy czas. Krystalizacja miodu faceliowego w stanie płynnym przebiega szybciej, ale mimo wszystko łatwo daje się rozetrzeć czy rozsmarować na naleśnikach.
Tworzenie się kryształków w miodzie to coś całkowicie naturalnego dla surowego miodu, który nie był poddawany działaniu wysokiej temperatury. Krystalizacja miodu pszczelego zależy od gatunku i każda odmiana ulega temu procesowi we własnym tempie. Szybko krystalizują się miody z pyłków zbieranych na wiosnę, do których należy np. miód z mniszka lekarskiego i miód rzepakowy. Już po kilku tygodniach znajdziemy w nich bursztynowe bryłki. Natomiast najdłużej nie krystalizuje się miód z akacji, który zachowuje gładką konsystencję od 1,5 do 10 miesięcy.
Miód faceliowy - jak stosować?
Miód z facelii ma wiele różnych zastosowań. To doskonały zamiennik cukru, jest idealny do owsianki, jaglanki i zdrowych deserów, daje długie uczucie sytości i najedzenia. Można wykorzystać go do domowej maseczki na twarz lub peelingu skóry (do miodu faceliowego dodaj cukier trzcinowy i oliwę z oliwek - taka mieszanka złuszczy martwy naskórek, a skóra będzie gładka i miękka w dotyku). Dobrze mieć go w kuchni podczas jesieni, gdy występują spadki odporności oraz sezon na grypę i przeziębienie.
SKŁAD I KALORIE MIODU Z FACELII
Około 75% składu stanowią węglowodany proste (cukry: fruktoza i glukoza), 20% to woda. Ten gatunek miodu zawiera kwasy organiczne, olejki eteryczne, witaminę A, B2, C i K oraz mikro- i makro elementy, takie jak żelazo, mangan i magnez.
100g miodu faceliowego ma 305-320kcal, jest to jeden z mniej kalorycznych gatunków miodu.
MIÓD FACELIOWY CENA
Gdzie kupić miód faceliowy? Ten gatunek nie jest tak popularny, jak inne rodzaje miodów, które znajdziemy na półce w każdym sklepie oferującym wyroby z pasieki. Ze względu na swoje cenne właściwości oraz łagodny smak jest traktowany jako miód odmianowy tradycyjny z szerokim spektrum zastosowania. Możesz kupić nasz miód w sklepie internetowym Królewskie Miody, dostępny w opakowaniach po 1,25 kg. Choć słoik może wydawać się duży i powinien wystarczać na dłużej, to ze względu na delikatny smak i kwiatowy aromat miód faceliowy wyjątkowo szybko znika ze spiżarni. Cena w naszym sklepie jest niezwykle atrakcyjna, ponieważ polegamy na własnych użytkach i nie musimy przenosić pasieki wędrownej, aby pszczoły zebrały pyłek. Ze względu na właściwości miodu faceliowego, warto trzymać w zapasie dwa–trzy słoiki na zimę.
Zapewniamy dostarczenie produktów dla partnerów biznesowych – szczegóły w zakładce zakupy hurtowe. W przypadku większych zakupów oferujemy atrakcyjne rabaty.