Herbata + miód z imbirem – rozgrzewa i świetnie smakuje
Szukasz rozgrzewającego napoju na ciemny i zimowy wieczór?
Herbata z miodem imbirowym na zimne wieczory
Cóż może być bardziej rozgrzewającego, jeżeli włożymy do naszej zimowej herbatki łyżeczkę miodu z imbirem? Wiadomo wszyscy koneserzy nalewek czy miodów pitnych powiedzą – Tylko nasz trunek!
Jednak połączenie rozgrzewającego imbiru i naturalnego miodu jest produktem uniwersalnym. Można go używać do słodzenia herbat o każdej porze dnia. Świetnie sprawdza się taka gorąca herbatka w górach czy podczas wypadów terenowych, gdzie każdemu z nas zależy aby utrzymać odpowiednią temperaturę cała i zapobiec przeziębieniom.
Każdemu kto uwielbia imbir taka mieszanka świetnie będzie smakowała na różnego rodzaju pieczywach, tostach czy herbatnikach. Chciałbym jednak podkreślić , że nasz miód z imbirem ma “charakter” jest ostry i bardzo wyrazisty.
Dlaczego miód z imbirem? Wszystkim wiadomo, że Imbir to nie tylko egzotyczna przyprawa, która wzbogaca smak naszych potraw czy ciast, ale także skuteczny środek na przeziębienia z uwagi na swoje właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i wykrztuśne.
Właściwości zdrowotne imbiru
Prozdrowotne właściwości imbiru są ludzkości znane od wieków. W Azji kłącze imbiru króluje w kuchni i ziołolecznictwie od 2000 lat, zaś do Europy przywędrował w średniowieczu. Imbir wywodzi się najprawdopodobniej z wysp Melanezji, lecz za swoje właściwości lecznicze ceniony jest dziś na całym świecie.
Dziś imbir jest jedną z najczęściej używanych przypraw. Największymi jego producentami są Chiny, Nepal, Tajwan, Indie, Bangladesz i Nigeria. Kłącze imbiru możesz przerobić na proszek. W przypadku terapii przeciw przeziębieniom najlepiej sprawdzi się świeży imbir lub imbir liofilizowany. Taki właśnie dziś połączyliśmy dla ciebie w miodzie.
Miód z Imbirem jest skuteczny na przeziębienie – przepis
Powszechnie znaną i uznawaną za skuteczną metodą na przeziębienie jest napar z imbiru bądź herbata wzbogacona o pokrojony w kawałki imbir.
Silnie rozgrzewający efekt tego napitku da się odczuć natychmiast, gdyż imbir jest pikantny.
Z jego właściwości (rozgrzewającej) wynika inna: imbir działa również napotnie, łagodzi dreszcze i działa przeciwgorączkowo.
Innym sposobem, oprócz herbaty i naparu, jest przygotowanie tzw. imbirówki, czyli nalewki z imbirem.
Taki specyfik będzie nas podwójnie rozgrzewał, synergia alkoholu i imbiru świetnie pobudza krążenie i układ immunologiczny.
Przygotowanie nalewki jest proste, wystarczy skroić sowitą ilość imbiru w plasterki bądź paseczki, wrzucić go do słoja, zasypać cukrem (można poczekać, aż imbir pod wpływem cukru puści sok), a następnie zalać spirytusem.
Mieszankę odstawiamy w ciemne miejsce na co najmniej dwa tygodnie, im dłużej, tym lepiej. Można jej smak wzbogacić poprzez dodanie skórki pomarańczy lub cytryny.
Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie
Reply