Wiosna w pasiece Królewskich Miodów

Wiosna w pasiece Królewskich Miodów

Długa, śnieżna i bardzo kapryśna zima nie wpłynęła negatywnie na nasze pszczoły. Pasieka licząca 1000 rodzin pszczelich przetrwała zimę bez większych strat. Poziom 5% ubytków można traktować jako margines błędu i coś „naturalnego” przy gospodarowaniu żywymi organizmami. Pszczoły przywitały 2021 rok pod koniec lutego dokładnie 26.02.2021. Zimowa aura nie zniechęciła ich do intensywnego oblotu i szybkiego poszukiwania pyłku potrzebnego do wychowu młodego pokolenia. Jak to wyglądało można zobaczyć na naszym krótkim filmiku https://youtu.be/2DFRVTrpyoM

Wszyscy myśleliśmy że po takim oblocie będzie już tylko lepiej jednak w tej branży karty rozdaje pogoda. Zimna wiosna skutecznie hamowała rozwój pszczół. Mróz w połowie marca zmroził kwiaty wierzby iwy. W kwietniu było łącznie 4-5 ciepłych dni które mogły pszczoły w pełni wykorzystać do zbierania pyłku i nektaru.

Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu oraz racjonalnie podejmowanym decyzjom skutecznie lecz bardzo powoli budowaliśmy kondycję pszczółek. Zwiększyłem ilość wiosennych przeglądów dzięki czemu każdą rodzinę pszczelą mogliśmy monitorować i mimo panujących chłodów odpowiednio prowadzić w rozwoju do pierwszych wiosennych miodów.

Miód mniszkowy, rzepakowy czy wczesny wielokwiatowy z sadów to zasługa odpowiednio wykonanych przeglądów. Doskonale dobrana rasa pszczół do naszych warunków terenowych to gwarancja sukcesów w pszczelarstwie.

Jak wygląda nasza pasieka wiosną oraz gdzie pracują nasze pszczółki można zobaczyć na filmie.

więcej ciekawostek na temat naszych miodów można również odszukać na FB

(1) Gospodarstwo Pasieczne Królewskie Miody | Facebook

Ciekawe zdjęcia znajdziecie również na

www.krolewskie-miody.pl (@krolewskiemiody) • Zdjęcia i filmy na Instagramie