Świeży Naturalny Miód Wielokwiatowy ze zbioru 2022

Świeży Naturalny Miód Wielokwiatowy ze zbioru 2022

Właściwości miodu wielokwiatowego:

Świeży naturalny miód wielokwiatowy ze zbioru 2022 to najbardziej popularna i najczęściej spożywana w Polsce odmiana miodu. Ma bardzo zróżnicowany smak w zależności od tego, z nektaru jakich kwiatów został wyprodukowany przez pszczoły. Jego barwy też nie można jednoznacznie określić – może być jasna, słomkowa ale też ciemno herbaciana.

Jakie są benefity z stosowania miodu wielokwiatowego?

Miód wielokwiatowy, jak i inne miody, to doskonałe źródło łatwo przyswajalnej energii. Jest to produkt idealny dla rekonwalescentów, dla dzieci, osób z chorobami układu pokarmowego, a także sportowców potrzebujących szybkiej i łatwo dostępnej dla ciała energii. To wszystko za sprawą dobrego stosunku węglowodanów, jaki charakteryzuje miody. Miód wielokwiatowy wiosenny sprawdzi się lepiej w celach wyżej wymienionych, aniżeli ciemny, produkowany latem. Ten drugi ma natomiast większą skuteczność antybakteryjną, ponieważ jest bogatszy w składniki o takim działaniu.

Zastosowanie miodu wielokwiatowego:

Miód wielokwiatowy jest najlepszym produktem wykorzystywanym podczas przeziębienie. Można go jednak tez zastosować w przypadku chorób układu sercowo-naczyniowego. Miód wielokwiatowy ciemny z uwagi na działanie przeciwbakteryjne warto wykorzystać w sytuacjach zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego, oddechowego, w przewlekłych problemach z odpornością.

Co zawiera miód wielokwiatowy?

Miód wielokwiatowy zawiera kwasy organiczne, witaminę A, witaminy z grupy B, kwas foliowy, mikro- i makroelementy, enzymy oraz pierwiastki, jak żelazo, magnez, krzem, fosfor, potas, molibden, wapń. Potrafi być jednak bardzo zróżnicowany pod względem zawartości poszczególnych składników odżywczych

Za co cenimy nasz miód wielokwiat?

Miód wielokwiatowy cenimy przede wszystkim za swoje walory smakowe. Jego łagodny smak poleca się szczególnie dzieciom. Szeroko wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym, a także w domowej kuchni, służąc jako naturalny dodatek do wielu potraw.

Miód wielokwiatowy dla alergików

Miód wielokwiatowy ma natomiast niezwykle cenne lecznicze właściwości antyalergiczne i warto je zastosować w szczególności w odniesieniu do alergii wziewnych na różnego rodzaju pyłki i kurz.