Świeży zbiór 2021 – miód faceliowy

Świeży zbiór 2021 – miód faceliowy

Czy miód z facelii błękitnej jest słodziutki? Oczywiście że tak. Coraz bardziej powszechne uprawy facelii błękitnej sprawiają, że możemy wam zaoferować od kilku sezonów bardzo ciekawy miodek. Faceliowy miód to jeden z nielicznych gatunków miodu o jasnej prawie słomkowej barwie. Łagodny i delikatny smak oraz bardzo stonowany zapach stawiają go na równi z miodem akacjowym.

Okres zbioru miodu faceliowego

Nasze pszczółki zbierają go przez cały czerwiec. Czasami kwitnienie przedłuża się do 10.07 i jest to związane z pogodą.

Miód faceliowy jest miodem późnej wiosny i wczesnego lata, a swym pięknym kolorem przypomina Ci najpiękniejsze słoneczne dni czerwca. Pełne słońce i panujący skwar czerwcowy informują w nas że zbliżają się wakacje jednak nasze pszczółki pracują na najsmaczniejszy podkarpacki miodek w pocie czoła. Oprócz miodu z facelii pasieka zbiera również pyłek, a także w chwilach wolnego czasu buduje “PLASETER MIODU’.

Podkarpackie miody

Miody z Podkarpacia cechują się jedynym w sowim rodzaju specyficznym smakiem i aromatem, gdzie natura i piękne dziewicze okolice tworzą harmonię.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć jak minął czerwiec w naszej pasiece, oraz gdzie zbierały pszczoły miód lipowy zapraszam na krótki filmik.