Plaster Miodu – zdrowa słodka przekąska

Plaster Miodu – zdrowa słodka przekąska

Pszczoły umieszczają miód w zbudowanych z sześciokątnych komórek woskowych plastrach. Plastry mają solidną ale jednocześnie delikatną konstrukcję. Miód w plastrze jest znakomitym dodatkiem dekoracyjnym do potraw, zestawów upominkowych i weselnych stołów. Nasze plastry miodu nie są wycinane z ramek lecz używamy specjalnych pudełeczek do których pszczoły zbierają miód i zasklepiają. Plaster pszczeli z miodem, charakteryzuje się cennymi właściwościami prozdrowotnymi oraz odżywczymi. Miód w plastrze jest dojrzałym miodem pszczelim zasklepionym w komórkach plastra. Największą zaletą tegoż miodu jest naturalność oraz większe wzbogacenie pyłkiem, propolisem oraz woskiem pszczelim.

Do czego pszczoły wykorzystują plaster?

Plastry służą pszczołom do gromadzenia zapasów pokarmu: miodu i pyłku oraz do wychowu czerwiu. Komórki robotnic mają 5,37 mm średnicy, natomiast trutni 6,91 mm. Jedne i drugie mają dno ograniczone 3 płaszczyznami. Głębokość komórek z czerwiem robotnic wynosi 10–13 mm, plastry trutowe 14–15 mm natomiast plastry z miodem osiągają 50 mm.

Jak spożywać plaster miodu?

 Miód żuje się razem z plastrem pszczelim. Przeżutych kawałków wosku nie należy połykać, ponieważ są ciężko strawne. Żucie wosku z miodem od dawna zalecała medycyna ludowa, a współczesne badania naukowe potwierdzają antywirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze właściwości pewnych frakcji miodu.

Zastosowanie wosku pszczelego:

Wosk pszczeli ma szerokie zastosowanie przede wszystkim w kosmetyce. Dodatek wosku w naturalnych kosmetykach ma działanie:

  • przeciwdrobnoustrojowe
  • przeciwbakteryjne
  • przeciwzapalne
  • odnawiające
  • przeciwgrzybiczne

Wspomaga leczenie oparzeń i ran. Idealnie nadaje się do smarowania rąk i ust z powodu swoich natłuszczających, regenerujących, ochronnych i nawilżających właściwości. Wosk pszczeli dodaje się do naturalnych kremów, toników i balsamów.

Zapraszam państwa do naszego sklepu internetowego oraz na nasze Social Media gdzie regularnie co tydzień dodawane są posty o naszej ofercie produktów.

Instagram : https://www.instagram.com/krolewskiemiody/

Facebook : https://www.facebook.com/Krolewskie.Miody

Sklep internetowy: https://krolewskie-miody.pl/sklep/