Miody Wielokwiatowe Ze Zbioru 2021

Miody Wielokwiatowe Ze Zbioru 2021

Właściwości miodu wielokwiatowego:

Miód wielokwiatowy to najbardziej popularna i najczęściej spożywana w Polsce odmiana miodu. Ma on bardzo zróżnicowany smak w zależności od tego, z nektaru jakich kwiatów został wyprodukowany przez pszczoły. Jego barwy też nie można jednoznacznie określić – może być jasna, słomkowa ale też ciemno herbaciana.

Miód wielokwiatowy, jak i inne miody, to doskonałe źródło łatwo przyswajalnej energii. Jest to produkt idealny dla rekonwalescentów, dla dzieci, osób z chorobami układu pokarmowego, a także sportowców potrzebujących szybkiej i łatwo dostępnej dla ciała energii. To wszystko za sprawą dobrego stosunku węglowodanów, jaki charakteryzuje miody. Miód wielokwiatowy wiosenny sprawdzi się lepiej w celach wyżej wymienionych, aniżeli ciemny, produkowany latem. Ten drugi ma natomiast większą skuteczność antybakteryjną, ponieważ jest bogatszy w składniki o takim działaniu.

Zastosowanie miodu wielokwiatowego:

Miód wielokwiatowy jest najlepszym produktem wykorzystywanym podczas przeziębienie. Można go jednak tez zastosować w przypadku chorób układu sercowo-naczyniowego. Miód wielokwiatowy ciemny z uwagi na działanie przeciwbakteryjne warto wykorzystać w sytuacjach zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego, oddechowego, w przewlekłych problemach z odpornością.

Więcej ciekawostek na temat naszych miodów można również odszukać na naszym Facebooku oraz w sklepie:

https://www.facebook.com/Krolewskie.Miody

Ciekawe zdjęcia znajdziecie również na:

https://www.instagram.com/krolewskiemiody/

Serdecznie zapraszamy.