Miód Mniszkowy ze zbioru 2022

Miód Mniszkowy ze zbioru 2022

Miód Mniszkowy – odmiana miodu kwiatowego powstająca z nektaru zbieranego przez pszczoły z kwiatów mniszka pospolitego. Miód Mniszkowy pozyskuje się w przypadku wczesnej i ciepłej wiosny. Mniszek lekarski to popularny, kwitnący praktycznie na każdym trawniku mlecz, który po przekwitnięciu zamienia się w białe dmuchawce.

Właściwości Miodu Mniszkowego

Mniszek lekarski jest to wyjątkową rośliną o cennych właściwościach leczniczych. Miód Mniszkowy leczy wiele schorzeń i dolegliwości. Wspomaga przede wszystkim pracę serca, wątroby oraz układu moczowego. Reguluje trawienie i usuwa toksyny z organizmu. Łagodzi nadkwasotę żołądka i łagodzi objawy kamicy nerkowej. Miód Mniszkowy odznacza się najniższą kwasowością spośród spotykanych w Polsce miodów. Zawarta w miodzie cholina obniża poziom lipidów w wątrobie, wpływa kojąco na naszą wątrobę. Oprócz powyższych zaleceń miód z mniszka tak jak każdy miód zalecany jest przy przeziębieniu, grypie, stanach zapalnych, osłabieniu fizycznym. Miód z mniszka z racji osłonowych właściwości, zalecany po kuracji antybiotykowej. Miód zawiera związki mineralne, głównie: potas, mangan, żelazo, fosfor. Jest bogatym źródłem witamin i mikroelementów.

Zastosowanie miodu mniszkowego

Miód Mniszkowy posiada w swoim składzie wiele witamin i minerałów. Między innymi witaminę B1, C, potas, fosfor, mangan, żelazo. Zawiera również glukozę i fruktozę a jego zastosowanie znajdziemy w przemyśle leczniczym. Jest lekarstwem na stany zapalne żołądka i wątroby oraz woreczka żółciowego. Pomaga nam również przy niestrawnościach, chorobach nerek. Używa się go w kuracjach wspomagających leczenie schorzeń reumatycznych oraz niedokrwistości, która powodowana jest niedoborem żelaza. Świetnie sprawdza się również jako lek pomagający w stanach wyczerpania psychofizycznego. Swoje zastosowanie znajdzie również w kuchni np. jako zamiennik cukru do herbaty.

Więcej ciekawostek na temat naszych miodów można znaleźć na naszym Facebooku oraz w sklepie: