Mimozami i katarem jesień się zaczyna?

Mimozami i katarem jesień się zaczyna?

Mimoza i katar – czy to oznaki jesieni? Mimozy to w języku pszczelarskim nawłoć pospolita czy kanadyjska. Jest to pierwsza oznaka, że lato się kończy i zbliżamy się do okresów chłodów i przeziębienia. Piękne żółte bukiety tych cudownych kwiatów to niemała gradka dla fotografów i nie tylko. Nasze pszczoły również uwielbiają takie rarytasy. Zobaczcie sami jaka to dla nich jest pasjonująca praca. Wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do wylotu z ula aby zebrać złoty nektar i pomarańczowy pyłek.

Pogoda płata różne figle i mam też często przeszkadza w dobrych zbiorach. Tak było i w tym roku.

Jesień to przemęczenie i przeziębienie. Jak mu zapobiegać?

Moi drodzy gdy za oknami zimno, deszczowo i leniwie to polecam kieliszek nalewki na miodzie nawłociowym, czy ciepła herbata z miodem lipowym? Bardzo ważne jest żeby zadbać o nasze organizm dzięki zdrowemu odżywianiu. Szklanka wody z miodem spadziowym połączona z sokiem, z cytryny to jeden z wielu sposobów na oczyszczenie organizmu.

Miód na katar i lepsze samopoczucie

Warto takie kaprysy pogody przetrwać z naszymi miodkami. Nie wiem czy wiecie jaki miód jest najlepszy na taki stan pogody, ale na przeziębienia to polecamy lipowy, na przemęczenie pyłek pszczeli. Jeżeli natomiast dopadnie cię jesienny dołek, czy leń to polecamy miody z owocami na lepsze samopoczucie 🙂

Pszczoły na jesiennych zbiorach z mimozy

Podczas gdy jedni zrywają owoce, inni krzątają się przy uzupełnieniu spiżarni na nadchodzącą zimę, nasze pszczółki intensywnie pracują na pożytku nawłociowym.

Jak wygląda ich praca zobaczcie sami na krótkim filmie z naszej pasieki: