Zima zawiatała na Podkarpacie

Zima zawiatała na Podkarpacie

 Z dużym opóźnieniem w tym sezonie zawitała w końcu zima w nasze okolice. Początek lutego przywitał nas punktowym opadem śniegu w wysokości 40 cm 🙂

Pszczółki zimują w takich warunkach rewelacyjnie gdyż pomimo powiększającego się dnia temperatury skutecznie ograniczają zbyt wczesny rozwój i nadmierne spożycie pokarmu.

Dla naszych pszczółek cały luty mógłby być w takim klimacie, zbyt wczesne ocieplenie i późno-wiosenne chłody są dla rozwoju pasieki gorsze niż zimowe spadki temperatur poniżej 40 st C.

 

W tym sezonie zimowym 2017-2018 wszystkie rodziny zostały zabezpieczone siatką przeciw ptakom a w szczególności dzięciołom zielonym, przez co każda rodzina pszczela ma komfort psychiczny taki, że nikt w środku siarczystego mrozu nie zacznie w nieproszony sposób wybijać dziur i wybierać najbardziej pogrążone w śnie zimowym pszczoły 🙂

 

Najbardziej narażone na uszkodzenia dzięcioła pasieki zostały zabezpieczone czarną folią stretch. Ten sposób jest również skuteczny jak siatka przeciw ptakom a jednocześnie bardzo tani. Zima na Podkarpaciu ma różne oblicza.   Zdecydowana przewaga klimatu kontynentalnego sprawia że wszystkie niże z nad Morza Czarnego powodują w naszych terenach w lecie powodzie a zimą intensywne opady śniegu.

 

Z uwagi na pełnię sezonu grypowego zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego, gdzie można nabyć miody i produkty pszczele na szerokie spektrum chorób. Naturalne produkty pszczele zawsze są najlepsze dla naszego organizmu. Pyłek i pierzga na regenerację, miody lipowe i spadziowe na górne drogi oddechowe, gryczane i rzepakowe na układ krwionośny i serce.