Królewskie miody
Logowanie - Rejestracja Logowanie Rejestracja Program rabatowyNaturalne produktyProgram partnerskiNewsletterKsięga gościForum

Przepisy lecznicze z wykorzystaniem propolisu

W anginie, zapaleniu gardła, uszu
Zaleca się przyjmowanie wyciągu propolisowego w dawkach 30 – 60 kropli 2-3 razy dziennie przed jedzeniem. Krople po zmieszaniu ze śliną należy połknąć powoli i po ich przyjęciu nie jeść jeszcze około ½ godziny. Można również dawkę kropli przyjąć na łyżeczce cukru i powoli połknąć.

W przeziębieniu i grypie
Dobre efekty daje stosowanie wyciągu z propolisu w dawce 50 – 60 kropli w ½ szklanki letniej, przegotowanej wody. Pić 2-3 razy dziennie po jedzeniu.

W przypadku kataru
Można stosować rozcieńczony wyciąg propolisowy w ilości 3-5 mil na 100 ml wody, w dawce 3-4 krople do nosa 3-5 razy dziennie.

W osłabieniu odporności
Dobre wyniki uzyskuje się przyjmując 3-4 dziennie mieszaninę powstałą z 20 – 40 kropli wyciągu propolisowego i 1 łyżki miodu, rozpuszczonej w 1 szklance przegotowanej letniej wody.

W nadciśnieniu tętniczym i profilaktyce miażdżycy
Zaleca się przyjmowanie 30 -60 kropli wyciągu z propolisu raz dziennie w ½ szklanki mleka lub przegotowanej wody.

W stanach zapalnych żołądka i jelit
Można stosować wspomagająco, 30 min przed jedzeniem, wyciąg z propolisu w dawce 30 – 60 kropli 2-3 razy dziennie, rozcieńczając każdą jednorazową dawkę łyżeczkę soku z cytryny.

W chorobach wrzodowej żołądka i dwunastnicy
Zaleca się przygotować macerat z 1 łyżki nasion lnu na 1 szklankę przegotowanej letniej wody. Przygotowany wieczorem macerat należy rano przesączyć przez gazę, podzielić na dwie części i do każdej dodać po 20 kropli metanolowego wyciągu z propolisu. Pić po ½ szklanki rano i wieczorem na godzinę przed posiłkiem.

W zapaleniu wątroby przewlekłym i wirusowym
Zalecane jest przyjmowanie 50 kropli wyciągu z propolisu w ½ szklanki letniej, przegotowanej wody 2 razy dziennie.

W stanach zapalnych dróg moczowych i pęcherze moczowego
Dobre efekty można uzyskać przyjmując 50 kropli wyciągu z propolisu w szklance letniej przegotowanej wody, do której dodać należy 1 łyżkę miodu i 1 łyżkę roztartego pyłku kwiatowego. Pić 2 razy dziennie przez okres około 1 miesiąca.

W stanach zapalnych stawów i kręgosłupa reumatoidalnych i zwyrodnieniowych
Wskazane jest przyjmowanie mieszaniny złożonej z 2 łyżeczek zmielonego pyłku, 1/2 szklanki przegotowanej letniej wody i 50 kropli wyciągu z propolisu. Pić 3 razy dziennie na godzinę przed posiłkiem. Można uzupełnić łyżeczką miodu. Kurację prowadzić należy 1-3 miesięcy.

W zapaleniu gruczołu krokowego
Zaleca się przyjmowanie 50 kropli wyciągu z propolisu w ½ szklanki przegotowanej letniej wody rozmieszanej z 1 łyżką zmielonego pyłku i 1 łyżką miodu. Całość uzupełnić należy sokiem z marchwi lub jabłka do 1 szklanki. Pić raz dziennie na godzinę przed posiłkiem przez okres 1 miesiąca.

W zranieniach, owrzodzeniach, grzybicach, egzemach, odleżynach, oparzeniach
Do przemywania stosuje się wyciąg propolisowy rozcieńczony świeżo przegotowaną i ochłodzoną wodą w ilości 3-5 ml wyciągu na 100 ml wody.

W bólu zębów
Złagodzenie bólu uzyskać można smarując kilkakrotnie w krótkich odstępach czasu chore miejsce lub przykładając tampon z waty nasączonej wyciągiem metanolowym z propolisem.

W początkowym stadium paradontozy
zahamowanie rozwoju choroby można uzyskać stosując masaż dziąseł tamponem z waty, nasączonym metanolowym wyciągiem z propolisu.

W żylakowatym owrzodzeniu podudzi
Wyciąg propolisowy rozcieńczony w ilości 3-5 ml na 100 ml wody, stosować można do kompresów, używając jałową gazę.

W zranieniach, grzybicach, odleżynach, oparzeniach, łuszczycy
Maść propolisową nakładać można na chore miejsca kilka razy dziennie stosując przy tym jałową gazę.End Królewskie Miody - sklep Królewskie Miody - sklep
Zycie-miodem-slodzone-kampania-logo

Wspieramy kampanię "Życie Miodem Słodzone"