Królewskie miody
Logowanie - Rejestracja Logowanie Rejestracja Program rabatowyNaturalne produktyProgram partnerskiNewsletterKsięga gościForum

Przepisy lecznicze z wykorzystaniem miodu

Niepokój nerwowy i bezsenność
Spożycie 1 łyżki miodu przed snem działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Lepsze efekty zapewnia wypicie przed snem 1 szklanki ciepłego mleka z łyżką miodu.

Regeneracja organów wewnętrznych, zwłaszcza u osób starszych
Należy pić 1-2 szklanki wody miodowej, otrzymanej przez rozpuszczenie 1 łyżki miodu w 1 szklance lekko ciepłej, przegotowanej wody. Dobre efekty daje wypijanie 1 szklanki rano na czczo, przygotowanej w tym celu wieczorem.

Osłabienie/zmniejszona odporność
Dobry efekt można uzyskiwać stosując mieszaninę złożoną z 250 g miodu, 250 ml soku wyciśniętego z liści aloesu i 250 ml wina czerwonego. Mieszaninę należy przygotować na godzinę przed jedzeniem, przez okres 1-2 miesięcy.

Osłabienie mięśnia sercowego
wskazane jest spożywanie dowolnej ilości miodu, najlepiej z mlekiem lub z przegotowaną wodą, przynajmniej 3 razy dziennie po 1 łyżce.

Nadciśnienie tętnicze
Dobre efekty daje stosowanie mieszaniny przegotowanej przez zmniejszenie po 1/2 szklanki każdego z następujących składników – miodu, soku z marchwi, buraków i chrzanu. Całość podzielić należy na 4 części i pić 4 razy dziennie po 1/2 szklanki na godzinę przed posiłkami.

Schorzenia wątroby/niewłaściwa przemiana materii
Wskazane jest podawanie napoju przygotowanego z 2 łyżeczek miodu i soku z 1/4 cytryny na 1/2 szklanki letniej, przygotowanej wody. Środek także doskonale poprawia cerę.

Kamica wątrobowa
Zalecane jest przyjmowanie napoju przygotowanego z 1 łyżki oliwy z oliwek i soku z 1/4 cytryny 3 razy dziennie na godzinę przed jedzeniem.

Zapalenie wątroby
Zalecane jest przyjmowanie 1-2 łyżek miodu rozpuszczonego w 1 szklance przegotowanej letniej wody, do której dodano 40-50 kropli wyciągu z propolisu. Pić 3 razy dziennie między posiłkami. Kurację prowadzić 1-2 miesięcy.

Nieżyty jelit
Zalecane jest podawanie 3 razy w ciągu dnia mocnej herbaty z 1 łyżeczką miodu na 1 szklankę oraz 2 razy dziennie tartego jabłka również z 1 łyżeczką miodu.

Zaburzenia czynności żołądka i jelit
Dobre wyniki dać może stosowanie surówki przygotowanej przez zmieszanie i namoczenie 1-2 łyżek miodu i 3 łyżek płatków owsianych oraz 5-10 rozdrobnionych orzechów laskowych w ½ szklanki zimnej, przegotowanej wody. Całość pozostawić na 1-2 godziny lub na noc, w zależności od pory spożywania, następnie należy dodać 1 duże utarte jabłko i 5 łyżek mleka lub śmietanki, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. Surówka ta może być spożywana jako śniadanie, zapewnia uczucie sytości na okres 5-6 godzin.

Zaparcia
Dobre efekty daje stosowanie 1 łyżki miodu rozprowadzonego w 1 szklance przegotowanej letniej wody. Roztwór należy przygotować wieczorem, a pić rano 1/2 godziny przed śniadaniem. Analogicznie przygotować rano i pić wieczorem przed snem.

W okresie przekwitania
Występujące objawy (utrata sił, niemiarowość rytmu serca) można usunąć lub załagodzić przyjmując 1-2 łyżeczki miodu w letniej przegotowanej wodzie. Roztwór stosować systematycznie, codziennie rano po przygotowaniu wieczorem.

Choroby nowotworowe
(rak sutka w I stadium oraz gruczołach prostaty) – można uzyskiwać zahamowanie rozwoju choroby, przyjmując 3 razy dziennie po 1 łyżce mieszaniny otrzymanej z równych części miodu, soku pokrzywy oraz zmiksowanych liści pokrzywy i liści orzecha włoskiego.

Stany zapalne gardła
Zalecane jest płukanie gardła roztworem przygotowanym przez rozpuszczenie 1 łyżeczki miodu w 1/2 - 1 szklanki letniej, przegotowanej wody.

Katar, zapalenie gardła, angina
Zaleca się żucie plastra woskowego z miodem 3-4 razy dziennie przez 10-15 minut.

Katar sienny
Czynności żucia miodu plastrowego należy wykonać 4-6 tygodni przed okresem kiedy katar zwykle występuje.

Przeziębienie, kaszel–
Dobre wyniki można uzyskiwać stosując miód cebulowy. W tym celu 2-3 duże cebule drobno pokroić, dodać pół szklanki miodu, zmieszać i pozostawić na 3-5 godzin. Następnie dodać 1/4 szklanki przegotowanej letniej wody, zmieszać i pozostawić na 3 godziny. Wycisnąć, zlać do butelki i przyjmować po łyżce kilka razy dziennie. Przez 30 min niczym nie popijając i nie jeść.

W epidemii grypy
Profilaktycznie można stosować kurację z kilku produktów pszczelich łącznie. W tym celu należy wieczorem 2 szklanki napełnić do 1/2 objętości przegotowaną i ochłodzoną wodą. Do jednej dodać 2 łyżki miodu najlepiej ze spadzi iglastej, lipowego lub gryczanego i dobrze rozmieszać, pozostawić przez noc, a rano zmieszać ich zawartość, dodając 30 kropli wyciągu z propolisu i wypić na godzinę przed śniadaniem. Następnie przygotować analogicznie porcję do wypicia wieczorem, 2 godziny po kolacji. W południe można dodatkowo na godzinę przed objadę przyjąć 50 mg mleczka pszczelego. Kurację prowadzić w ciągu 1-2 miesięcy.

Paradontoza
Wskazane jest wycieranie skrystalizowanego miodu w chore dziąsła, co daje wyniki lecznicze, widoczne w zahamowaniu procesu chorobotwórczego.

Schorzenia oczu, zmętnienie ciałka szklistego
Dobre efekty daje przemywanie oczu 3-5 razy dziennie roztworem otrzymanym przez rozpuszczenie 1/2 łyżeczki miodu w 1/2 szklanki świeżo przegotowanej letniej wody. Roztwór można również wykorzystać do kompresów na oczy. Przygotować zawsze świeżo przed użyciem.

Maść miodowa o działaniu przeciwzapalnym i gojącym
Otrzymuje się ją przez zmieszanie 1/2 łyżeczki miodu z 5- 10 kropli tranu. Maść po nałożeniu na jałową gazę, przykładać na zranione miejsce.

Krem kosmetyczny do pielęgnacji twarzy
Uzyskuje się mieszając 40 g miodu i 10 g rozpuszczonego wosku pszczelego. Krem działa regenerująco i wygładzająco.

Maseczka regenerująca i oczyszczająca
Zalecana na skórę twarzy. Przygotowuje się ją mieszając 1 łyżeczkę miodu, 1 utarte żółtko i 1 łyżeczkę mąki owsianej. Po dokładnym zmieszaniu nałożyć na twarz i pozostawić 20 – 30 minut. Następnie zmyć i nałożyć krem.

Maseczka regenerująca i wygładzająca
Zalecana na skórę twarzy. Przygotowuje się ją przez zmieszanie 2 łyżeczek miodu, 2 łyżeczek mąki jęczmiennej i 1 białka. Po nałożeniu na twarzy pozostawia się 20 – 30 minut, zmywa najpierw ciepłą wodą, później zimną wodą i natłuszcza twarz kremem.End Królewskie Miody - sklep Królewskie Miody - sklep
Zycie-miodem-slodzone-kampania-logo

Wspieramy kampanię "Życie Miodem Słodzone"